Pariz, 6. 6. 2016 – Mednarodna konfederacija organizacij avtorjev in skladateljev CISAC je razglasila rezultate volitev za predsednika, podpredsednika in odbor direktorjev, ki so potekale v Parizu 3. 6. 2016.
Pionir elektronske glasbe, skladatelj in producent Jean-Michel Jarre je bil ponovno izvoljen za 3-letni mandat predsednika. Prav tako so bili trije podpredsedniki CISAC ponovno izvoljeni: dobitnica Grammyeve nagrade, pevka in skladateljica Angélique Kidjo iz Benina, mednarodno uveljavljen argentinski režiser Marcelo Piñeyro in ugleden senegalski kipar Ousmane Sow. Konfederacija je prav tako razglasila izvolitev nagrajenega kitajskega filmskega režiserja, scenarista in producenta Jia Zhang-ke na mesto podpredsednika.
Volitve 2016 so potekale v času letne generalne skupščine CISAC, ki je sočasno zaznamovala tudi 90-letnico obstoja in je potekala v Parizu, rojstnem mestu pravic avtorjev in kolektivnega upravljanja. Srečanja se je udeležilo več kot 250 predstavnikov kolektivnih organizacij, članic CISAC s celega sveta.
Konfederacijo CISAC je ustanovila majhna skupina podobno mislečih kolektivnih organizacij v Parizu l. 1926, ki so imele skupni cilj - zastopati interese avtorjev in skupni model – kolektivno uveljavljanje pravic. 90 let kasneje je CISAC zrasel v vodilno globalno mrežo društev avtorjev in ima 230 članic, ki zastopajo več kot 4 milijone ustvarjalcev iz vseh umetniških področij: glasbenega, avdio-vizualnega, dramskega, literature in upodabljajočih umetnosti.
Prav tako je bil izvoljen nov odbor direktorjev, ki ga sestavlja 20 kolektivnih organizacij – članic, vsaka od njih za 3-letni mandat. Novi odbor 2016-2019 postane dejaven takoj in predstavlja avtorske organizacije iz vseh geografskih regij in umetniških repertoarjev. V aktualni odbor so bili tako izvoljeni predstavniki kolektivnih organizacij:
APRA (Avstralija), ARTISJUS (Madžarska), ASCAP (ZDA), Bildupphovsrӓtt (Švedska), BMI (ZDA), GEMA (Nemčija), JASRAC (Japonska), LIRA (Nizozemska), ONDA (Alžirija), PRS for Music (Velika Britanija), SACD (Francija), SACEM (Francija), SACM (Mehika), SADAIC (Argentina), SAMRO (Južna Afrika), SGAE (Španija), SIAE (Italija), SOCAN (Kanada), UBC (Brazilija) in VEGAP (Španija).